Krem na cellulit – czym jest i jak działa? Jak wybrać najlepszy krem antycellulitowy?

Krem na cellulit - bookafka.pl

Z cellulitem walczą nie tylko kobiety. Chociaż zdecydowanie częściej przychodzi borykać się z nim kobietom, to mężczyzn również może on dotyczyć.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jednym ze sposobów walki z pomarańczową skórką jakim jest krem antycellulitowy, to czytajcie dalej.

Czym jest cellulit?

Cellulit to tkanka tłuszczowa bądź woda (czasem i jedno, i drugie jednocześnie), które są zgromadzone nieregularnie pod skórą przez co tworzą charakterystyczne bruzdy przywodzące na myśl skórę pomarańczy. Stąd też inne popularne określenie cellulitu jakim jest skórka pomarańczowa.

Jakie są odmiany cellulitu?

Charakterystyczna pomarańczowa skórka posiada kilka odmian wiążących się poniekąd ze sposobem powstania. Możemy spotkać się z cellulitem tłuszczowym, wodnym, mieszanym oraz twardym (powstaje w trakcie dojrzewania).

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit jest zaledwie objawem. Do przyczyn jego powstania możemy zaliczyć:

 • zaburzenia układu krwionośnego,
 • zaburzenia układu limfatycznego,
 • nieprawidłową dietę,
 • zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Czym jest krem na cellulit?

Krem antycellulitowy ma konsystencję klasycznego kremu. Różnica polega na tym, że jest on przeznaczony dla osób podejmujących próbę pozbycia się cellulitu. Krem na cellulit zmniejsza również ryzyko ponownego tworzenia się pomarańczowej skórki.

Jak działa krem antycellulitowy?

Dobry krem antycellulitowy musi wykazywać wszechstronne działanie. Powinien on rozbijać podskórne nierówności, które są przyczyną mało estetycznych bruzd, wspomagać oczyszczanie się organizmu z toksyn, zmniejszać opuchliznę, wzmacniać ściany naczyń krwionośnych, a także odżywiać, nawilżać i ujędrniać skórę.

Krem na cellulit - bookafka.pl
Na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszy krem antycellulitowy?

Czym kierować się przy wyborze kremu na cellulit?

Najważniejszą rzeczą jest skład wybranego kremu antycellulitowego. To głównie nim powinniśmy kierować się w trakcie wyboru kosmetyku. Czym bardziej naturalny skład, tym lepiej. I to właśnie ta myśl powinna nam towarzyszyć w czasie wyboru kremu na cellulit.

Jednak zanim przejdziemy do sprawdzania składu zwróćmy uwagę czy kosmetyk ten ma działanie modelujące, wyszczuplające, rozgrzewające czy chłodzące i zastanówmy się czego potrzebujemy oraz oczekujemy od wybranego produktu.

Składniki pożądane w kremach antycellulitowych

Składników o działaniu przydatnym w kremach na cellulit jest wiele. Wymieńmy jednak te najpopularniejsze i najczęściej spotykane, a będą nimi:

 • kofeina – pobudza krążenie krwi,
 • guarana – wykazuje podobne działanie do kofeiny,
 • żeń – szeń – zmniejsza obrzęki, łagodzi podrażnienia,
 • algi – wygładzają skórę,
 • witamina A – uelastycznia skórę i poprawia jej jędrność,
 • aloes – nawilża skórę, łagodzi podrażnienia,
 • masła i oleje roślinne – nawilżają, ujędrniają, odżywiają skórę.

Jakie substancje NIE powinny być obecne w kremie na cellulit?

Podobnie jak substancji mile widzianych w kremach antycellulitowych jest wiele, tak i w przypadku tych, których w ogóle nie powinno być w kosmetykach lista jest podobnie długa. W tym wypadku również wymienimy te najpopularniejsze, a są nimi:

 • silikony – wysuszają skórę, uczucie nawilżenia, które zapewniają jest wyłącznie złudzeniem, mogą powodować alergie,
 • parabeny – to inaczej konserwanty, mogą być przyczyną reakcji alergicznych,
 • alkohol, sztuczne barwniki, sztuczne substancje zapachowe – wysuszają i podrażniają skórę.

W jaki sposób korzystać z kremu antycellulitowego?

Kremy antycellulitowe należy nakładać bezpośrednio na skórę. Najlepszym momentem na nałożenie oraz wtarcie tego kosmetyku jest czas zaraz po kąpieli. Skóra lepiej wchłania wtedy wszelkie kosmetyki, dzięki czemu składniki aktywne mają szansę wniknąć w głębsze warstwy skóry i intensywniej zadziałać.

Jednak smarowanie ciała kosmetykiem nie powinno być byle jakie. Krem na cellulit rozsmarowujemy poprzez wykonywanie okrężnych ruchów w stronę serca.

Czy krem antycellulitowy działa?

Krem antycellulitowy może nam jedynie pomóc zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki w sytuacji, gdy próby jej pozbycia podjęliśmy się już w bardzo zaawansowanej fazie.

Jednak jeśli pierwsze kroki w walce z cellulitem wykonaliśmy znacznie wcześniej to powinien on zniknąć całkowicie.

Wniosek nasuwa się sam. Tak, krem antycellulitowy działa, ale nie każdy uzyska te same efekty.

Krem na cellulit - bookafka.pl
Czy kremy na cellulit są skuteczne? Od czego zależy ich działanie?

Jaki krem antycellulitowy dla ciężarnych?

Wybór kremu przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią jest znacznie trudniejszy. Wszystko przez to, że musimy przeglądać składy jeszcze dokładniej w trosce nie tylko o siebie, ale również o nienarodzone jeszcze dziecko.

Wybierajmy wtedy kosmetyki, które nie mają jakichkolwiek składników chemicznych. Jednak nawet w przypadku kosmetyków naturalnych zachowajmy zdrowy sceptycyzm, ponieważ nie każda roślina może być stosowana przez kobiety w ciąży.

Opinie

Jeśli dobierzemy krem antycellulitowy odpowiednio do naszych potrzeb to powinien on spełnić nasze oczekiwania w stu procentach.

Pamiętajmy, jednak, że nie u każdego ten sam krem na cellulit da dokładnie ten sam efekt. Zależy to od wspomnianego wcześniej zaawansowania cellulitu, jak i od tego, które składniki aktywne polubi nasza skóra.

Producenci i ceny kremów antycellulitowych

Produkcją kremów wspomagających walkę z cellulitem zajmują się firmy takie jak BingoSpa, Tołpa, Thalgo, Yonelle, Hristina czy Eveline. Ceny kremów zależą od składu oraz rodzajów i ilości poszczególnych substancji w nim obecnych i mieszczą się w granicach od około 20 do 250 złotych.

Czy używaliście kremu antycellulitowego? Jaki krem sprawdził Wam się najbardziej?

Dajcie znać w komentarzach.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *